Undinė Radzevičiūtė. Ei mingit Baden-Badenit (Loomingu Raamatukogu, 2014)

ei-mingit-badenTegemist on Leedu kirjaniku jutukoguga. Tema lugude tegevus leiab aset mitmel pool, näiteks Venemaal, Saksamaal, Hiinas. Autor on vägagi omapärase stiiliga. Jutud lihtsalt jutustatakse. Nad on lakoonilised. Seal ei arvustata kedagi. Tegelased lihtsalt on sellised nagu on. Mõnes loos on samad tegelased ja teemad. Läbivaks mõtteks on üksikisiku ja rahvamassi vahekord. Seda ilmestab hästi järgnev näide:

Fakte – konkreetseid sündsusetuid pealtnägijate kirjeldusi, tunnistajate tehtud pilte – keegi ei pakkunud. Ent olete ju nõus, et milleks faktid? Faktid ju enamasti hoopis kahjustavad asjaajamist ja segavad inimestel maailma asjadest arusaamist. Ja üleüldse poleks vaja lõhnapilves inimeste juurde minna, ja kevadel sõrmikuid kanda. Inimesed tahtsid mõelda just nii, nagu nad mõtlesid, ja kui inimesed tahtsid kellegi kohta midagi arvata, siis oli neid võimatu kammitseda.

See koht meeldis mulle selles raamatus kõige rohkem. Muidu ma eriti ei haakunud selle raamatuga, kuigi lood olid lihtsalt loetavad ja raamat edenes kiiresti.

 

Advertisements
Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s