Undinė Radzevičiūtė. Ei mingit Baden-Badenit (Loomingu Raamatukogu, 2014)

ei-mingit-badenTegemist on Leedu kirjaniku jutukoguga. Tema lugude tegevus leiab aset mitmel pool, näiteks Venemaal, Saksamaal, Hiinas. Autor on vägagi omapärase stiiliga. Jutud lihtsalt jutustatakse. Nad on lakoonilised. Seal ei arvustata kedagi. Tegelased lihtsalt on sellised nagu on. Mõnes loos on samad tegelased ja teemad. Läbivaks mõtteks on üksikisiku ja rahvamassi vahekord. Seda ilmestab hästi järgnev näide:

Fakte – konkreetseid sündsusetuid pealtnägijate kirjeldusi, tunnistajate tehtud pilte – keegi ei pakkunud. Ent olete ju nõus, et milleks faktid? Faktid ju enamasti hoopis kahjustavad asjaajamist ja segavad inimestel maailma asjadest arusaamist. Ja üleüldse poleks vaja lõhnapilves inimeste juurde minna, ja kevadel sõrmikuid kanda. Inimesed tahtsid mõelda just nii, nagu nad mõtlesid, ja kui inimesed tahtsid kellegi kohta midagi arvata, siis oli neid võimatu kammitseda.

See koht meeldis mulle selles raamatus kõige rohkem. Muidu ma eriti ei haakunud selle raamatuga, kuigi lood olid lihtsalt loetavad ja raamat edenes kiiresti.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s