Anne Girard. Madame Picasso (Kunst, 2016)

madame-picassoRaamat põhineb tõsielul. Romaani tegevus algab 1911. aastal. Eva Gouel põgeneb kodust Pariisi, et pääseda abielust mehega, kelle isa talle on välja valinud. Pariisis saab ta õmblejana tööd Moulin Rouge’is. Ta on põnevil, et sattus Pariisi kunsti-ja kultuurielu keskmesse.

Ühel päeval külastab ta koos sõbraga kunstinäitust, kus kohtub juhuslikult Pablo Picassoga. Nende pilgud kohtuvad ja sealt saab alguse nende armastuse lugu.

See on keeruline, sest Picassol on juba elukaaslane Fernande. Fernande on ilus naine ja pealegi on Picasso juba teel kuulsuse poole. Eva arvab, et tal ei ole võimalustki ja püüab Picassost eemalduda. Aga Eva on siiski Picasso mõtetes ja ta peab naist oma muusaks.

Lõpuks saab neist siiski paar, olenemata takistustest. Nad teevad pulmaplaane, kuigi abielluda nad ei jõua, sest Eva haigestub. Ja juba terendab silmapiiril I maailmasõda.

Ülimalt kaasahaarav, kirglik ja kurb lugu. Põnev oli lugeda tolle ajastu kunsti- ja kultuurielust. Samuti tundub, et Picasso oli äärmiselt huvitav tüüp. Soovitan lugeda. Igav selle raamatuga ei hakka.

Advertisements
Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s