Aleksander Aina. Pimeduses kulgeb tee (Tänapäev, 2016)

pimeduses-kulgeb-tee“Pimeduses kulgeb tee” pälvis kirjastuse Tänapäev 2015. aasta romaanivõistlusel teise koha. Valisin selle raamatu lugemiseks, kuna teema tundus põnev.

Tegevus toimub Afganistanis. Nimelt pageb 16-aastane koolitüdruk Karita kodust ning sõidab salaja Kabuli, et kohtuda internetis tuttavaks saanud Ahmediga ning kogeda sealset elu-olu. Kodus muidugi ema muretseb, kuigi saabuvad ka mõned üksikud kirjad tütrelt. Ühel hetkel kirju enam ei tule ja ema sõidab tütart otsima. Muidugi kohtub ta seal erinevate inimestega.

Kahjuks ma pettusin selles raamatus. Esiteks oli see ema naiivne ja lollike. Pidevalt oli ta hämmingus, šokeeritud ja üllatunud. Ja no need siseheitlused. Tüütu. Teiseks oli raamatus nii palju klišeesid. Rikas ameeriklanna, kes perekonnale vastu hakkab ja kodust Afganistani kolib. Keskealine mees, kes tunneb süümepiinu, et oma esimest poega ei kasvatanud ja soomlane, kes loomulikult on alkohoolik.

See raamat tuletab mulle veelkord meelde, miks ma eriti eesti kirjandust ei loe. Minu jaoks oli see kuidagi nii kodukootud. Loomulikult ei ole kõik eesti autorid sellised, aga seekord juhtus jälle nii.

Veel üks miinus selle raamatu puhul olid vead. Tundus, et raamatu toimetaja pole sellega eriti tööd teinud.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s