Donna Tartt. Ohakalind

ohakalindKolmeteistkümneaastaselt elab Theodore Decker üle kohutava õnnetuse, terroriakti. Kahjuks ei ela seda üle tema ema. Ja sellega saab Theodore’i elu hoopis uue suuna. Sest ema on ainus, kes on talle jäänud. Tema isa lahkus aasta tagasi pere juurest teadmata suunas.

Ta leiab ajutise peavarju ühe jõuka sõbra perekonna juures. Tal on raske harjuda uue olukorraga – uus kodu, koolikaaslased, kes ei tea, kuidas temaga suhelda. Ja loomulikult tohutu igatsus ema järele. Samal ajal piinab teda ka süütunne. Kui ta poleks koolis rumalusi teinud, oleks ema veel elus ja nad ei oleks sinna muuseumi läinud. Nii klammerdubki ta aastate möödumisel ühe maali külge, mida tema ema armastas. Fabritiuse “Ohakalind” on maal, mille Theodore plahvatusele järgnenud segaduses muuseumist kaasa viib. Selle maali tõttu satubki ta lõpuks kriminaalsesse allmaailma.

Sinna sõbra perekonna juurde ei jää ta kauaks, sest lõpuks ilmub välja Theo isa, kes viib ta Las Vegasesse. Las Vegases kohtub ta Borisiga, kellega koos nad hakkavad alkoholi jooma ja lõpuks ka narkootikume tarvitama. Isa surres otsustab poiss võtta koos koeraga iseseisvalt ette reisi tagasi New Yorki, kust ta maandub lõpuks ühe antiigikaupmehe juures.

Minu jaoks oli tegu väga raske raamatuga. Ma ei oskagi täpselt öelda miks. Algus tundus väga huvitav. Mul oli kahju väikesest poisist, keda keegi ei mõistnud ja kellest keegi ei hoolinud, kes pidi ise vaatama, kuidas kõhu täis saab. Mind häirisid natuke need narkootikumidest põhjustatud deliiriumi kirjeldused. Samas lõpp oli sellele loole sobilik. Kui poleks lugemise väljakutset, siis ma oleks selle raamatu ilmselt pooleli jätnud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s