Marjakobar ja teisi setu muinasjutte

          WP_20160308_004Nagu juba pealkirigi ütleb, on tegemist setu                          muinasjuttudega. Setu jutte iseloomustab elavus ja värskus. Muinasjuttudes on rikkalik sõnavara.

Setu murde raske mõistetavus enamikule eestlastest tegi vajalikuks muinasjuttude esitamise eesti kirjakeeles. Et muinasjutud oleksid aga võimalikult ligilähedased originaalsetele kirjapanekutele, siis kogumiku koostajad püüdsid säilitada setu muinasjuttudele omast stiili. Vähetuntud sõnade tähendused on välja toodud raamatu lõpus.

Miks ma selle raamatu lugemiseks üldse valisin? Osalen Facebooki grupis Lugemise väljakutse ja selle raames oli vaja lugeda lemmikraamatut uuesti. Mul on palju lemmikuid ja see tähendab, et oli päris raske valida. Pealegi ma tavaliselt loengi raamatut ainult korra. Lapsepõlves mulle tohutult meeldisid need muinasjutud ja raamat sai päris kapsaks loetud.

Lapsepõlvest mäletan, et need jutud olid pahatihti kurvad ja ajasid nutma. Praegu seda uuesti üle lugedes tekkis sama tunne. Nüüd märkasin sedagi, et tegelikult on need setu muinasjutud julmad, aga ometi nii head lugeda. Lemmikmuinasjutt sellest kogumikust on lapsepõlvest saadik Marjakobar. Soovitan lugeda. Eriti just õhtul enne magama minekut.

Advertisements
Rubriigid: Raamatud. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s