Marjakobar ja teisi setu muinasjutte

          WP_20160308_004Nagu juba pealkirigi ütleb, on tegemist setu                          muinasjuttudega. Setu jutte iseloomustab elavus ja värskus. Muinasjuttudes on rikkalik sõnavara.

Setu murde raske mõistetavus enamikule eestlastest tegi vajalikuks muinasjuttude esitamise eesti kirjakeeles. Et muinasjutud oleksid aga võimalikult ligilähedased originaalsetele kirjapanekutele, siis kogumiku koostajad püüdsid säilitada setu muinasjuttudele omast stiili. Vähetuntud sõnade tähendused on välja toodud raamatu lõpus.

Miks ma selle raamatu lugemiseks üldse valisin? Osalen Facebooki grupis Lugemise väljakutse ja selle raames oli vaja lugeda lemmikraamatut uuesti. Mul on palju lemmikuid ja see tähendab, et oli päris raske valida. Pealegi ma tavaliselt loengi raamatut ainult korra. Lapsepõlves mulle tohutult meeldisid need muinasjutud ja raamat sai päris kapsaks loetud.

Lapsepõlvest mäletan, et need jutud olid pahatihti kurvad ja ajasid nutma. Praegu seda uuesti üle lugedes tekkis sama tunne. Nüüd märkasin sedagi, et tegelikult on need setu muinasjutud julmad, aga ometi nii head lugeda. Lemmikmuinasjutt sellest kogumikust on lapsepõlvest saadik Marjakobar. Soovitan lugeda. Eriti just õhtul enne magama minekut.

One thought on “Marjakobar ja teisi setu muinasjutte

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: